Školní rok 2023/2024

 

 Šimon Másilko z páté třídy vybojoval zlatou medaili ve skoku do dálky v okresním kole atletické olympiády v Pelhřimově.

 

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice a čestné uznání za kolekci prací pro šesťáky!

 

Druhé místo si vypočítala Maruška Holoubková z devítky v okresním kole soutěže "Matematický klokan".

 

Chlapci zabodovali v olympijském víceboji v Humpolci - první a druhé místo obsadili Oliver Bártl a Ladislav Janál ze čtvrté třídy

a ve své kategorii zvítězil také Šimon Másilko z pětky.

          

         

 https://www.zszeliv.cz/galerie/fotografie/akce-skoly/category/1090-olympijsky-viceboj-v-humpolci-23-4-2024

  

Pohár, diplom a druhé místo v okresním kole vybíjené... Gratulujeme!!!

 

 

Matěj Špetl z osmé třídy vyhrál okresní kolo Matematické olympiády!

 

Blahopřejeme výtvarníkům, kteří se umístili v soutěži "O nejkrásnější velikonoční pohlednici" - Jakubu Machalovi ze druhé třídy a Nelle Blehové z pětky.

    

 

Stříbrnou medaily za druhé místo získala Kristýna Vojtěchová z osmé třídy v pěvecké soutěži "Pelhřimovský zvonek" 2024.

 

Elle Avgi z devítky gratulujeme ke třetímu místu v olympiádě z anglického jazyka, kterou pořádal Dům dětí a mládeže v Pelhřimově.

        

 

 

Každoročně se vyhlašuje v Kostele Pražského Jezulátka výtvarná vánoční soutěž a i letos do ní děti zaslaly obrovské množství nádherných obrázků – přesně 260. Hodnotící komise se sešla v sobotu 13. ledna 2024 a vybrala výherce ve třech věkových kategoriích a třech tématických skupinách. V sobotu 20. ledna 2024 ve 14 hodin odpoledne pak proběhlo slavnostní předání cen výhercům. Všechny obrázky, které do soutěže doputovaly, byly vystavené během ledna v kostele Pražského Jezulátka.

Absolutní vítězkou se stala naše prvňačka Rebeka Mátlová. První místo za techniku získal Richard Portl z první třídy a třetí místo za spontaneitu Marek Joukl ze druhé třídy. Druhá místa ve svých kategoricích obsadily Barbora Radilová a Hana Hrabalová a třetí místo Jan Dolejš z devátého ročníku.

  

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.684233633896127&type=3

 

 

 

Žáci naší školy se zúčastnili přeboru škol v šachu v Domě dětí a mládeže v Pelhřimově. V mladší kategorii si to na šachovnicích rozdali Václav Paťha z druhé třídy, Prokop Veleta ze čtvrté a páťáci Roman Novák a Štěpán Thomaier. Ve starší kategorii naší školu úspěšně reprezentovali deváťáci Marie Holoubková, Jan Dolejš a Lukáš Petr a z osmé třídy Matěj Špetl. Blahopřejeme ke třetímu místu!

 https://www.zszeliv.cz/galerie/fotografie/akce-skoly/category/1038-akce-skoly-2023-2024

 

Gratulujeme Matěji Špetlovi z osmé třídy!

Děkujeme za účast v krajském kole Logické olympiády. V letošním roce se této akce zúčastnilo více než 100 tisíc dětí. Kvalifikovat se mezi nejlepší soutěžící v kraji je obrovský úspěch. V příloze zasíláme diplom, který určitě bude milou připomínkou letošního úspěchu.  Doufáme, že i nadále zůstanete příznivcem Logické olympiády a budeme se těšit na vaši účast v dalších ročnících.      tým Logické olympiády 

 

Naše dívčí družstvo vybojovalo bronzové medaile v okresním kole florbalového turnaje, který se konal 19. listopadu 2023 v Pelhřimově.

 

Školní rok 2022/2023

 

 Matěj Špetl ze sedmého ročníku uspěl v testování SCIO. Gratulujeme!!!

 

Gratulujeme zástupcům 5. - 9. tříd, kteří svými výkony vybojovali bronzové medajle na sportovním dni v Košeticích...

https://www.zszeliv.cz/galerie/fotografie/akce-skoly/category/1034-sportovni-den-v-koseticich-26-6-2023

 

Anežka Kolegarová a Lucie Matoušová z páté třídy získaly čestné uznání za své výtvory zaslané na Mezinárodní dětskou výtvarnou výstavu Lidice.

                                                                                                                                                                                           

     

https://www.mdvv-lidice.cz/aktualni/oceneni/cr/

 

 Matěj Špetl ze sedmé třídy boduje! Zúčastnil se krajského kola Olympiády z dějepisu a gratulujeme k vítězství v okresním kole Matematické olympiády!

 

 

 Gratulujeme Denise Chybové z devítky k vítězství v okresním kole Olympiády z anglického jazyka.

 

PICCOLI ARTISTI DEL NATALE je mezinárodní výtvarná soutěž pořádaná komunitou bosých karmelitánů při poutním chrámu Pražského Jezulátka v italském Arenzanu. 

Účast v této prestižní soutěži si na naší škole vzala na starost paní učitelka Hanka Císařová a do soutěže zaslala výtvarná díla našich žáků. Mezinárodního klání se zúčastnilo zhruba 6 000 soutěžících, z nichž porota vybrala 1 200 výkresů pro výstavu. Ti, jejichž práce byly vystaveny, obdrželi diplomy čestného uznání a medaile.

Mezi oceněnými je čtrnáct žáků naší školy.

Blahopřejeme Barboře Radilové z 8. ročníku, která získala vítěznou cenu.

Paní učitelce a všem výtvarníkům z naší školy děkujeme za reprezentaci želivské školy a gratulujeme k úspěchu v soutěži s tak velkou mezinárodní konkurencí. Všichni žáci, kteří se zúčastnili výtvarné soutěže, obdrželi účastnické diplomy.

 

 

 

Gratulujeme florbalistkám ke třetímu místu, které získaly v krajském kole!

      

 

 

Velkým úspěchem je vítězství našeho dívčího družstva v okresním kole florbalového turnaje, který se konal 10. listopadu 2022 v Pelhřimově.

Florbalistky ze Želiva zabodovaly v konkurenci pelhřimovských základních škol ZŠ Osvobození, ZŠ Pražská, ZŠ Komenského a humpolecké ZŠ Hálkova.

      

 

 

Školní rok 2021/2022

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

Školní rok 2020/2021

 

 

Výtvarná soutěž "O nej.......čarodějnici"

Dům dětí a mládeže v Pelhřimově pořádal výtvarnou soutěž ke svátku čarodějnic. Naše škola obsadila vítězné příčky ve všech kategoriích. O první dvě místa v kategorii 1.-3. třída se podělili sourozenci Bártlovi. Kategorii 4.-6. třída vyhrála Ela Avgi a třetí místo obsadila Elča Sýkorová. Vítězkou kategorie 7.-9. třída se stala Karolína Matoušová.

 

Olympiáda v anglickém jazyce

V letošním školním roce byla bohužel většina sportovních či vědomostních soutěží zrušena, či probíhá v omezené formě. Jedno z mála klání, které mohlo plnohodnotně proběhnout i on-line, byla olympiáda z anglického jazyka. V úterý 16. března se dva žáci naší školy zúčastnili okresního kola. Garantem soutěže byl Národní institut dětí a mládeže MŠMT.

Letošní ročník této soutěže proběhl v trochu jiném duchu než v předchozích letech. Děti se s porotou spojily on-line ze svých domovů. Během patnácti minut se představily, vylosovaly téma, o kterém následně hovořily a pak reagovaly na různé otázky o svém životě, rodině, tradicích nebo městě.

Tobiáš Kaňka získal krásné druhé místo a Denisa Chybová skončila třetí a navázali tak na loňské medailové umístění. Dlouhodobá snaha o zkvalitňování výuky angličtiny na naší škole spojená s výrazným zapojením rodilých mluvčí do výuky začíná nést své ovoce. Oběma žákům blahopřejeme k úspěchu a děkujeme za reprezentaci naší školy.

 

"Piccoli Artisti del Natale" je název 54. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže pořádané komunitou bosých karmelitánů při poutním chrámu Pražského Jezulátka v italském Arenzanu. 

Účast v této prestižní soutěži si na naší škole vzala na starost paní učitelka Hanka Císařová a do soutěže zaslala výtvarná díla našich žáků. Mezinárodního klání se zúčastnilo zhruba 6 000 soutěžících, z nichž porota vybrala 1 200 výkresů pro výstavu. Ti, jejichž práce byly vystaveny, obdrželi diplomy čestného uznání a medaile zhotovené pro tuto soutěž profesorem Angelem Biancinim, mezinárodně uznávaným sochařem.

Mezi oceněnými je sedm žáků naší školy.

Obrovským úspěchem je vítězství Nikoly Krčilové z 9. ročníku, která získala první cenu v kategorii "technického provedení". Srdečně blahopřejeme!

Vystavená díla si můžete prohlédnout po kliknutí na následující odkaz, kde naleznete všechny účastníky soutěžě a jejich práce.

https://www.piccoliartisti.org/disegni-esposti-2020/

Paní učitelce a všem výtvarníkům z naší školy děkujeme za reprezentaci želivské školy a gratulujeme k úspěchu v soutěži s tak velkou mezinárodní konkurencí. Všichni žáci, kteří se zúčastnili výtvarné soutěže, obdrželi účastnické diplomy.

 

 

Školní rok 2019/2020

Minifotbal - okresní kolo

Na začátku školního roku proběhlo v Pelhřimově okresní kolo v minifotbalu v III. a IV. věkové kategorii chlapců. Naše týmy podaly statečné výkony, které ale ve velké konkurenci nestačily na postup ze základních skupin.

 

Florbal - okresní kolo

V tradičním čeps cupu družstvo naší školy složené ze žáků 5.-7. třídy vybojovalo 2. místo v základní skupině. Z celkového počtu 13 týmů nakonec obsadilo 5. příčku.

 

 

Dveře Evropy dokořán

Soutěžní klání s evropskou tématikou letos pořádala Základní škola v Hořepníku. V pátek 15.11.2019 přivítali zástupce zúčastněných škol ze Želiva, Senožat a Lukavce welcome drinkem a bohatým rautem. Vybraní žáci z každého ročníku naší školy vytvořili dva týmy. Ty soutěžily v různých vědomostních disciplínách. Soutěžící poznávali evropská města podle fotografií, rozlišovali hymny jednotlivých států a testovali jazykové dovednosti. V rámci programu zhlédli divadelní představení v anglickém jazyce, do jehož děje byli aktivně zapojeni. Žáci naší školy prokázali výjimečné vědomosti, všeobecný přehled a pohotové reakce, čímž si oba týmy vybojovaly celkové prvenství! Gratulujeme!

Tým prvního stupně: K.Pihávková, R. Novák, M.Hrobská, K.Bártlová, E.Kotková, V.Novák, L.Voplakal, A.Portl, J.Příhoda, J.Másilko, L.Petr, J.Dolejš, H.Hrabalová, E.Avgi, B.Radilová. 

Tým druhého stupně: E.Procházková, T.Kaňka, T.Holubová, Š.Jankovský, V.Sochůrek, V.Dolejš, M.Šimáček, K.Matoušová, K.Váchová, K. Procházková, N.Krčilová, J.Gecák, T.Zachová, S.Loskotová, V.Štefanicová

 

výtvarná soutěž "O nejkrásnější vánoční pohlednici"

V soutěži, do níž bylo zasláno 720 pohlednic, zvítězila v V. kategorii Lenka Štefanicová. Ve II. kategorii obsaila 1. místo Karolína Bártlová a její bratr Oliver z MŠ Paraplíčko uspěl v I. kategorii, kde získal 3. místo.

 

Soutěž v anglickém jazyce - okresní kolo

Gratulujeme Tobiáši Kankovi z 6. třídy, který v soutěži v anglickém jazyce obsadil třetí místo. 

 

Školní rok 2018/2019

Olympiáda v českém jazyce - okresní kolo

Školního kola OČJ – I. kategorie se zúčastnilo celkem 301 žáků, z nichž do okresního kola postoupilo 36 účastníků. Naše škola měla v okresním kole dvojí zastoupení. Matouš Svatek a Šimon Beran se umístili ve třetí desítce.

 

Matematická olympiáda - okresní kolo

Do okresního kola této soutěže postupují pouze úspěšní řešitelé ze školního kola. V kategorii šestých tříd postoupili z naší školy Vojtěch Dolejš a Vojtěch Sochůrek.

 

Pythagoriáda 2019 – okresní kolo

Ze školního kola postoupili v kategorii 5. ročníků Tobiáš Kaňka a Aneta Spoustová, kteří se v okresním kole podělili o 5. a 6. místo. V kategorii 6. ročníků naší školu úspěšně reprezentoval Vojtěch Dolejš. 

 

Výtvarná soutěž "O nejkrásnější velikonoční pohlednici"

Do soutěže bylo zasláno 540 pohlednic. Z nejlepších prací byli vylosováni vítězové soutěže. Naši žáci uspěli hned ve dvou kategoriích. V kategorii IV. (5. a 6. třída) se na druhé příčce umístil Vojtěch Sochůrek. A kategorii V. (7. - 9. třída) vyhrála stejně jako v loňském roce Věra Štefanicová.

 

Stiga hokej- republikové finále turnaje školních družstev

Náš tým ve složení Dolejš V., Pospíšil, Beran, Šimáček, Dolejš J. získal v republikovém finále této soutěže skvělé druhé místo. Blahopřejeme!

 

Jak jsem potkal přírodu 2018 – literární a výtvarná soutěž

O úspěch v této soutěži se postaraly žákyně naší školy ve třech kategoriích. Kategorii 1.-3. tříd vyhrála Karolína Bártlová. Druhé místo v kategorii 4.-6. tříd obsadila Lucie Chmilová. A v kategorii 7.-9. tříd získala druhé místo Jana Černovská.

 

"O nej....... čarodějnici" - výtvarná soutěž

Do této soutěže bylo zasláno celkem 210 výtvarných prací. Z těch nejlepších byli vybráni vítězové soutěže. Přední příčky ve IV. Kategoii obsadily sestry Štefanicovy – 1. místo Lenka a 2. místo Věra.

 

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Oblastního kola se zúčastnil tým ve složení Diana Mazačová, Sandra Loskotová, Matyáš Humeš a David Mazač. V kategorii starších žáků vybojovali krásné třetí místo.

 

Stavíme z Merkuru

Do VI. Ročníku této soutěže, která se konala v nákupním centru City Park Jihlava, vyslala naše škola tým složený z žáků 8. a 9. třídy, a to Vacek, Humeš, Vávra a Loskotová.

 

Mezinárodní výtvarná soutěž "Krásná jako kvítka"

Výtvarné práce Jany Černovské, Moniky Vlastníkové, Natálie Vackové, Kláry Váchové, Filipa Spousty a Lenky Štefanicové pod vedením paní učitelky Mgr. Dany Bártlové uspěly v mezinárodní konkurenci a dostaly se do úzkého výběru vystavovaných prací.

 

Hračkobraní - výtvarná soutěž

III. věkovou kategorii výtvarné soutěže "Oblíbená hračka do postýlky" ovládly žákyně naší školy. První místo získala Karolína Matoušová, druhé Monika Vlastníková a třetí se umístila Jana Černovská. 

 

O nejkrásnější vánoční pohlednici - výtvarná soutěž

V soutěži, do které bylo zasláno 865 pohlednic, uspěla naše žákyně Kateřina Manová na třetím místě ve IV. Kategorii a o druhé místo v V. kategorii se podělily Karolína Matoušová a Monika Vlastníková.

 

Dějepisná olympiáda - okresní kolo

Ze školního kola, kterého se zúčastnilo celkem 201 soutěžících, postoupili do okresního kola dva naši žáci. Matouš Svatek a Michal Vávra v konkurenci 36 soutěžících v okresním kole vybojovali 12. a 28. místo.

 

Biologická olympiáda – okresní kolo

V kategorii C se na sedmém místě umístil Matouš Svatek. A v kategorii D získala Karolína Matoušová 4. příčku a vybojovala si tak postup do krajského kola. 

 

Vybíjená – okresní kolo

Žákyně 6. a 7. třídy z naší školy se této soutěže účastnily v kategorii III. a vybojovaly si druhé místo.

 

Soutěž dětské mapy BARBARY PETCHENIK

Téma pro letošní ročník bylo „Milujeme mapy“. Do soutěže se zapojilo 640 autorů obrázků z řad jednotlivců a prostřednictvím téměř 80 mateřských, základních a středních škol z celé České republiky. V obrovské konkurenci získala Tereza Zachová páté místo v kategorii D (13-16 let) se svým dílem „Africké ženy“. Hodnocena byla srozumitelnost tématiky, kartografický obsah a kvalita provedení a celková estetická hodnota.

 

Malování na počítači

Do soutěže se přihlásilo a obrázky na téma „Ceská republika“ zaslalo 6 škol, celkem 61 žáků. V kategorii 3.-5.třída získala třetí místo Eliška Procházková a v kategorii 6.-9. třída se na druhém místě umístila Věra Štefanicová.

 

čeps cup – okresní kolo florbalu

Tým ZŠ Želiv v kategorii boys vybojoval 4. místo, a to ve složení: Jáchym Krčil, Tobiáš Kaňka, Martin Zázvorka, Jan Dolejš, Dominik Moran, Jaroslav Man, Josef Hrůza, Lukáš Voplakal, David Hrobský, Jiří Másilko.

 

 

Cestování s prarodiči – výtvarná a literární soutěž

Třetí kategorii této soutěže vyhrála Lenka Štefanicová a čtvrté místo získala Karolína Matoušová.

 

Sálová kopaná

Sportovního klání v Pelhřimově se účastnily týmy ZŠ Hálkova Humpolec, ZŠ Kamenice nad Lipou a ZŠ Počátky. Čtvrté místo si vykopal chlapecký tým naší školy ve III. věkové kategorii ve složení: Vojtěch Dolejš, Vojtěch Sochůrek, Marek Šimáček, Václav Pospíšil.

 

Florbal – okresní kolo

Na druhém místě se umístilo družstvo chlapců v okresním kole.

 

 

Školní rok 2017/2018

Hračkobraní - výtvarná soutěž

Tématem soutěže byla "Oblíbená postavička z Večerníčku". Ve své věkové kategorii obsadil David Charvát třetí místo, Karolína Matoušová byla ve své kategorii druhá a Valérie Holendová dokonce svou věkovou kategorii ovládla a zvítězila v této soutěži

.

Turnaj pěti škol 2018

Letos se již potřetí konalo sportovní klání škol, kterého se kromě nás zúčastnily týmy ZŠ Čechtice, ZŠ a MŠ Lukavec, ZŠ a MŠ Košetice, ZŠ a MŠ Hořepník. Celá akce se tentokrát odehrávala v Lukavci a soutěžilo se ve florbale a vybíjené. K naší velké radosti se podařilo našemu týmu vyhrát v obou disciplínách a získat tak zasloužené vítězství v celém turnaji.

Western a koně očima dětí - výtvarná soutěž 

Tématem této soutěže pro rok 2018 byl "Život v přírodě". Z 236 žáků postoupila mezi dvacet nejlepších i dvojice našich žákyň - Tereza Zachová a Lenka Štefanicová. 

Stiga hokel- republikové finále

Náš tým získal v republikovém finále této soutěže skvělé druhé místo. Blahopřejeme.

Biologická olympiáda - krajské kolo

Do krajského kola této soutěže postoupil Jiří Gecák. V krajském kole i přes solidní  výkon doplatil na svou nezkušenost s touto soutěží a obsadil celkové devatenácté místo. Přesto si zaslouží velký respekt a uznání, jak se vypořádal  s nástrahami této soutěže a postoupil mezi nejlepší z celého Kraje Vysočina.

Jak jsem potkal přírodu 2018 - výtvarná soutěž

V kategorii 7. - 9. tříd se na pěkném třetím místě umístila Tereza Zachová a čestné uznání za svou práci obdržela Kamila Buňatová.

 

"O nej....... čarodějnici" - výtvarná soutěž

Do soutěže bylo zasláno celkem 316 soutěžních prací. Naši žáci uspěly ve dvou kategoriích. V kategorii III. byla porotou vybrána jako nejlepší Karolína Matoušová a v kategorii IV. se na krásném třetím místě umístila se svou prací Lenka Štefanicová.

Okresní kolo soutěže ve Stiga hokeji

Okresního kola soutěže se zúčastnily 2 týmy - mladší a starší žáci. Oba dva týmy bojovaly až do posledního zápasu o celkové 1. místo v turnaji. Nakonec z toho bylo 2. místo  v kategorii starších žáků a 3. místo v kategorii mladších žáků. V kategorii jednotlivců obsadil Vojta Dolejš 3. místo ve své kategorii a Šimon Beran 2 místo. Tým starších žáků postoupil do celorepublikového finále této soutěže. Blahopřejeme a držíme palce

    

Okresní kolo soutěže odznaku všestranosti - Sazka Olympijský víceboj

Letošní rok jsme se zúčastnili poprvé této sportovní akce. Soutěže se z naší školy zúčastnilo celkem 11 dětí (2 chlapci, 9 dívek). Soutěžilo se v pětiboji, který se skládal z následujících disciplín: trojskok, hod medicimbalem, skok přes švihadlo, kliky a běh na 1000m. V kategorii dívek ročník 2005 se na druhém místě celkově umístila Natálie Máchová a hned za ní na třetím místě skončila Diana Mazačová. V kategorii dívek  2006 se Natálie Vacková umístila na celkovém 4. místě. Natálie Vacková a Natálie Máchová  postoupily do krajského kola této soutěže. 

   

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Okresního kola se zúčastnily dva týmy. Jeden v kategorii 10 - 12 let a jeden v kategorii 12 - 16 let. Oba dva týmy trochu doplatily na svou nezkušenost s touto soutěží a skončily shodně na 4. místech ve svých kategoriích. Velmi pozitivní je, že děti tato soutěž baví a mají velkou motivaci na sobě pracovat a zlepšovat své výsledky. Uvidíme, zda se v budoucnu nedočkáme v této soutěži nějakého velkého úspěchu.  

Biologická olympiáda

V kategorii D žáků 6. a 7. ročníku se na krásném 4. místě z celkových 17 žáků umístil Jiří Gecák z 6. ročníku a postupuje do krajského kola. V kategorii C žáků 8. a 9. ročníku obsadil Matouš Svatek z 8. třídy pěkné 6. místo a Valérie Holendová z 9. ročníku se umístila na místě 18. z celkového počtu 23. Všem třem žákům děkujeme za reprezentaci školy a Jirkovi budeme držet palce v květnu v krajském kole.

Okresní kolo - Vybíjená

Naše škola se účastnila této soutěže v kategorii II (4.-5. třída) a III (žákyně 6. a 7. třídy). V obou kategoriích dosáhly naše týmy shodného umístění. Skončily na čtvrtém místě a do finálového kola nepostoupili. Držíme palce, aby to vyšlo příští rok.

"O nejkrásnější velikonoční pohlednici" - výtvarná soutěž

Do soutěže bylo zasláno celkem 482 soutěžních pohlednic. Naši žáci uspěly hned ve dvou kategoriích. V kategorii IV. (5. a 6. třída) se Karolína Matoušová umístila na krásném 3. místě. V kategorii V. (7. - 9. třída) se umístily na stupních vítězů dokonce 2 naše žákyně. Na třetím místě skončila Lenka Štefanicová a celou tuto kategorii vyhrála Věra Štefanicová.

Krajský přebor škol v šachu

Tým ve složení Vojtěch Dolejš, Ivo Procházka, Marek Šimáček a Jan Dolejš se v krajské konkurenci srdnatě bil, ale lépe než na 9. místo to nakonec nestačilo.

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

V konkurenci 214 soutěžících, kteří se zúčastnili školních kol, postoupila do okresního kola Karolína Matoušová. I když se neprobojovala až na příčky nejvyšší, předvedla velmi pěkný výkon a ukázala svůj potenciál uspět v příštích ročnících této soutěže. 

  

Olympiáda z českého jazyka - okresní kolo

Školních kol se zúčastnilo celkem 318 žáků, z nicž bylo vybráno celkem 39 účastníků okresního kola. Naše škola měla v okresním kole hned dvojí zastoupení. David Charvát a Petr Vlček předvedli solidní výkon a obsadili 20. a 25. místo. 

Matematická olympiáda - okresní kolo

Do okresního kola této soutěže postupují pouze úspěšní řešitelé ze školního kola. V kategorii pátých tříd postoupil do okresního kola Vojtěch Dolejš a v kategorii devátých tříd jsme měly dokonce dvojnásobné zastoupení Davidem Charvátem a Petrem Vlčkem. Velkého úspěchu dosáhl ve své kategorii Vojtěch Dolejš, který obsadil krásné dělené třetí místo. Ale ani v kategorii žáků 9. tříd jsme se výsledkově neztratili a to především zásluhou Petra Vlčka a jeho celkově pátého místa. David Charvát obsadil dělené desáté místo. 

Dějepisná olympiáda - okresní kolo

Ze školního kola postopili do okresního kola dva naši žáci - Valérie Holendová a Petr Vlček. V okresním kole se v konkurenci 38 soutěžících neztratili. Petr Vlček obsadil pěkné 12. místo a ani Valérie Holendová se za celkové 23. místo nemusí vůbec stydět. Školních kol této soutěže se zúčastnilo celkem 153 žáků a 38 z nich se představilo v kole okresním.

O nejkrásnější vánoční pohlednici - výtvarná soutěž

V kategorii 5. - 6. tříd ZŠ se na prvním místě umístila naše žákyně Karolína Matoušová. V kategorii 7. - 9. tříd získal krásné třetí místo žák 8. ročníku Radek Mareš. Naši žáci uspěli se svými pracemi v silné konkurenci- do soutěže bylo zasláno celkem 937 pohlednic. 

                           

Přebor škol v šachu okresní kolo - kategorie 6. -9.  tříd

V konkurenci 8 týmů se tým ve složení Martin Petr, David Krtek, Šimon Beran a David Charvát umístil na 4. místě a jen těsně mu tak unikl postup do krajského kola soutěže.

Pohár základních škol ve florbale - Florbal Cup

Turnaj pro žáky 1. - 5. tříd. Tým ZŠ Želiv  v konkurenci 12 týmů obsadil krásné 4. místo.

 

Přebor škol v šachu okresní kolo - kategorie 1. -5. tříd

Tým ve složení Vojtěch Dolejš, Ivo Procházka, Marek Šimáček a Jan Dolejš obsadil celkové 2. místo a postoupil do krajského kola.

Okresní kolo Florbal - starší žáci

Podobně jako mladší žáci se i tým starších žáků umístil ve čtyřčlenné základní skupině na druhém místě a do finálové skupiny nepostoupil. Celkem se turnaje účastnilo 16 týmů.

Okresní kolo Florbal - mladší žáci

Tým mladších žáků se umístil v základní skupině na druhém místě a do čtyřčlenného finále nepostoupil. Turnaje se účastnilo celkem 12 týmů.  

Okrskové kolo sálové kopané

Tým starších chlapců obsadil v turnaji 3. místo

Logická olympiáda

Žák 5. ročníku Vojtěch Dolejš postoupil do krajského kola této soutěže a obsadil v ní krásné 23. místo. V našem kraji se soutěže účastnilo celkem 695 účastníků.

Okresní kolo Minifotbal

Turnaje, který se uskutečnil v Pelhřimově, se účastnilo celkem 13 týmů. Náš tým podal statečný výkon, ale ten bohužel nestačil na nejlepší. Do tříčlené finálové skupiny náš tým nepostoupil. 

Mezinárodní výtvarná soutěž "Krásná jako kvítka 2017"

 Výtvarné práce Petry Hodačové a Ester Pecherové uspěly v konkurenci prací ze 14 celého světa a dostaly se do úzkého výběru vystavovaných prací.