Navzdory nepříznivým sněhovým podmínkám jsme vyrazili do Krkonoš na horskou chatu Javorka, kde se uskutečnily lyžařské kurzy. Od neděle 8. ledna do středy 11. ledna si v Peci pod Sněžkou zalyžovalo 30 žáků z páté a šesté třídy. Od středy do pátku 13. ledna brázdilo modrou sjezdovku Javořák 27 lyžařů z druhé, třetí a čtvrté třídy. 

 

Všichni lyžaři si zaslouží velkou pochvalu za své výkony, nadšení a trpělivost!

Své lyžařžské zkušenosti jim na svahu předali Jaromír Cihlář, Petr Vaněček, Petra Svobodová, Dana Bártlová, Barbora Bártová, Monika Radilová, Petra Karásková, Petra Brodská, Adam Čejka a Zbyšek Brodský. O stravování a úklid na chatě se starala kuchařka Eva Janálová. 

Velké poděkování patří sponzorům, díky kterým klesy náklady na potraviny na minimum:

  Řeznictví a uzenářství Zdeněk Mareček ze Želiva

  Pavel Veleta z Brtné

  Jaroslav Burian z Humpolce

  Filip Hložek z Pelhřimova

  RS Želivka Martin Pihávek

  rodiče našich lyžařů

Maminkám děkujeme za bábovky, perníky, štrůdly, muffiny a ostatní dobroty.

 

Fotky z Javorky jsou k vidění ve fotogalerii: https://www.zszeliv.cz/galerie/fotografie/akce-skoly/category/932-javorka-8-11-1-2023

                                                                      https://www.zszeliv.cz/galerie/fotografie/akce-skoly/category/933-javorka-11-13-1-2023