V sobotu 29. ledna ráno se konal odjezd žaků šestého, sedmého a osmého ročníku na lyžařský výcvik do Janských Lázní. V den příjezdu jsme se ubytovali na chatě Lovrana, vybalili si a šli lyžovat. Večer jsme si řekli pravidla, lyžařské desatero a také jsme ochutnali místní kuchyni.

První dva dny jsme lyžovali na větším a menším svahu. Nelyžaři se postupně naučili základy lyžovaní a šlo jim to lépe, ostatní se zdokonalovali.

Třetí den se nesl ve znamení odpočinku. Dopoledne jsme buď lyžovali, nebo šli na procházku. Po obědě jsme všichni šli do Janských Lázní, kde jsme si mohli koupit oplatky nebo horkou čokoládu.

Další dny se lyžaři z první a druhé skupinky rozhodli sjet Černou horu, kterou zvládli problémů. Poslední večer jsme uspořádali diskotéku, která ukončovala celý lyžařský výcvik.

V den odjezdu jsme ještě šli lyžovat a po obědě jsme si zabalili, uklidili a jeli zpátky domů, kde na nás večer u školy čekali rodiče.

Bára Radilová a Hana Hrabalová, 7. třída