Na počátku byla píseň Jerusalema jihoafrické vokalistky Noncebo Zikode a hudebníka vystupujícího pod uměleckým jménem Master KG. Spojením písně v jazyce Zulu a tradičního jihoafrického čtyřdobého tance pantsula vznikl symbol boje proti koronaviru. Do celého světa se rozšířil song stejně rychle jako virus a lidé se vlní v rytmech hudby, která vyjadřuje touhu po záchraně. V původním jazyce se zpívá „Jeruzaléme, můj domove, zachraň mě, spoj se, nenechávej mě tady. Tady není mé místo, zde není mé království, zachraň mě, pojď se mnou.“

Poselství písně doputovalo i k nám. Akci iniciovala paní učitelka Pavla Horáková Sikesová za podpory paní učitelky Lenky Holasové, která se ujala role taneční lektorky.

 https://www.youtube.com/watch?v=r0HOjMizbcY

„Chtěli jsme tím vyjádřit podporu, obdiv a velké poděkování všem záchranným složkám za jejich nasazení a práci během pandemie i mimo ní. A nikoho jsme nemuseli přemlouvat, každý se rád připojil.“

                  

                                                            

A výzvu přijali žáci, učitelé a všichni zaměstnanci školy. Společný tanec přinesl oživení a radost ze společně strávených chvil na pracovišti a ve třídách. V režii pana učitele Miroslava Horáka vznikl videoklip s choreografií vyjadřující, jak důležité je se v této těžké době odreagovat od každodenních povinností.