V pondělí 12. dubna se do školy vrátili žáci prvního, třetího a pátého ročníku a před samotnou výukou je čekalo testování na onemocnění COVID-19. Pro tento účel jsme na naší škole upravili prostory tělocvičny, přilehlých šaten a jídelny. Pro vstup do budovy školy byl v pondělí otevřen vedlejší vchod u tělocvičny.  Každý žák měl pro testování vyhrazeno své místo označené jmenovkou, kde měl nachystaný antigenní test a letáček s návodem. Naší škole byly distribuovány testy výrobce Hangzhou Singclean Medical Products Co., Ltd., které se provádí výtěrem z přední části nosu. Manuál k testování jsme obdrželi ve středu večer v týdnu před otevřením škol a vzhledem k jeho obsáhlosti nebylo na přípravu dostatek času. K testům jsme ještě narychlo sháněli stojánky na zkumavky, bez nichž by nešly provést tak, jak se v manuálu popisovalo. Improvizovali jsme a k tomuto účelu použili kostičky ze stavebnice Lego.

V pondělí se v naší škole otestovalo celkem 49 žáků a 18 zaměstnanců, všichni s negativním výsledkem. V jednom případě vyšel test chybný a musel se opakovat. Rodiče některých žáků také využili možnost provést u svého dítěte donesený test dle vlastního výběru.

Ve čtvrtek se museli žáci testovat podruhé. Vedlejší vchod u tělocvičny využili pro vstup do školy pouze žáci s rodiči, kteří při testování asistovali. Třeťáci a páťáci se ve čtvrtek otestovali sami se svou třídní učitelkou v rámci první hodiny. Podle jejich vyjádření děti k testování přistupovaly pozitivně a bez problémů jej zvládly. Pokud by antigenní test u některého žáka vyšel pozitivní, na rozdíl od pondělí by musela jít do karantény celá třída a čekat na ověření výsledku PCR testem. Naštěstí i v tento den vyšla naše škola v testování bez jediné pozitivity. Provedeno bylo celkem 51 testů u žáků a 17 u pedagogů a ostatních zaměstnanců.

V pátek na internetu prezentovalo ministerstvo zdravotnictví nejaktuálnější data ze školního testování. V tomto týdnu bylo otestováno celkem 610 tisíc žáků, z toho bylo 302 pozitivních. U pedagogů a nepedagogů to bylo 186 z celkem 228 tisíc testovaných.