V týdnu od 12. dubna se prezenční výuka (výuka ve škole) bude týkat žáků 2. ročníku a  4. ročníku.

Každé pondělí budou žáci vstupovat do budovy školy vchodem u tělocvičny. V tělocvičně bude probíhat testování žáků 2. ročníku, v přilehlých šatnách bude probíhat testování žáků 4. ročníku. U vstupu a v každé testovací místnosti budou pracovníci školy, kteří vám ochotně se vším poradí. Žáci mohou využít při testování asistence zákonných zástupců.

Žádáme rodiče žáků i samotné žáky, aby se do školy snažili dostavit s dostatečným časovým předstihem a nebyla tak výrazně narušena první vyučovací hodina. Čas na vlastní test zabere přibližně 20 minut. Školní budova je otevřena již od 6:15 hod. a příchozí budou testováni hned po příchodu do budovy školy.

Všechny potřebné detailnější informace k podmínkám účasti žáků na prezenčním vzdělávání, pravidlech testování, možnosti přinést si vlastní antigenní test a další podstatné informace najdete v předchozích článcích na webových stránkách školy:

Rozvrh hodin

Z důvodu zakázaných sportovních aktivit dojde k určité změně rozvrhu v jednotlivých třídách. S tím souvisí i harmonogram vydávání obědů ve školní jídelně.

Rozvrh hodin                      2. ročník

Hv

Čajs

Čajs

Rozvrh hodin                                                         4. ročník

1.

2.

3.

4.

5.

PONDĚLÍ

ÚTERÝ

Vl

Hv

STŘEDA

ČTVRTEK

Vl

Přv

PÁTEK

Přv

Harmonogram obědů ve školní jídelně

obědy

Žáci na distanční výuce

11: 15

Školní družina

• Ranní i odpolední družina bude fungovat bez omezení. Školní družina je otevřena od 6:15 -7:15 hod. a následně od 11:10 – 16:10 hod.. Oddělení se vytvoří z žáků jednotlivých ročníků s ohledem na zákaz promíchávání žáků z jednotlivých ročníků.
  • Roušky žáci nosí po celou dobu pobytu ve školní družině.
  • Žádáme rodiče, kteří si budou vyzvedávat děti z družiny osobně, aby nahlásili svoji přítomnost vychovatelce školní družiny a počkali na své dítě před budovou školy.

Školní stravování

• Všichni žáci nastupující daný týden k prezenční výuce mají od pondělí automaticky přihlášeny obědy ve školní jídelně. Pokud nebude Vaše dítě na obědy docházet, musíte si odhlásit obědy na emailu jidelna@zszeliv.cz
  • Před vstupem do jídelny použijí žáci dezinfekci rukou.
  • Do jídelny vstupují s rouškou zakrývající ústa i nos, po usednutí ke stolu si roušku sundají a uloží si ji do uzavíratelné plastové krabičky či igelitového sáčku (nepokládají roušky na stůl). Po snědení jídla si roušku opět nasadí a odchází z prostoru jídelny.
  • Žáci nemají možnost samoobslužného výdeje, tj. odebírání příborů a táců z hromadných zásobníků a využívání samoobslužných bufetů (saláty). Výdej pití z nápojového automatu bude zajištěn pracovníkem školy.
  • Vydávání jídla do jídlonosičů – z důvodů rizika kontaminace prostor kuchyně musíme postupovat následovně: jídlo Vám bude vydáno na jídelním táce mimo prostor kuchyně a následně si ho sami přendáte do jídlonosiče. Omlouváme se za nestandartní postup, ale hygienická pravidla nám jinou variantu neumožňují.
  • V rámci povinnosti zajistit nepromíchávání skupin žáků ve školní jídelně vytvoříme nový časový plán obědů pro jednotlivé třídy. Skupiny se budou ve školní jídelně střídat po 15 až 20 minutách. Z tohoto důvodu může dojít u některých tříd k časovému posunu odchodu ze školy z dopoledního vyučování.
  • Stále platí, že žáci na distanční formě výuky mají nárok na oběd ze školní jídelny.