V týdnu od 8. května budou zavedeny konzultační hodiny pro žáky 6. - 9. ročníku ve snaze podpořit jejich vzdělávání. Konzultační hodiny budou probíhat v předmětech český jazyk a matematika. Nabízíme zájemcům z řad žáků možnost zapojit se do těchto konzultací. Konzultace budou probíhat dvakrát týdně, každé úterý a čtvrtek. Konzultace se do konce školního roku uskuteční celkem pětkrát, a to v následujících termínech: 9. 6., 11.6., 16.6., 18.6. a 23.6. 2020. Konzultace začínají v 7:40 hod. a trvají do 11:10 hod..

Harmonogram konzultací:

Český jazyk

Prosíme všechny zákonné zástupce, aby nejpozději do 12:00 hod. dne 5. 6. 2020 sdělili zájem či nezájem o účast svého dítěte na nabízených konzultacích třídnímu učiteli, tento zájem budeme brát jako závazný. Zároveň uveďte, zda Vaše dítě přihlašujete ke školnímu stravování.

V den nástupu do školy musí žák odevzdat vyplněné a podepsané čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Ke stažení na webových stránkách školy https://www.zszeliv.cz/skola/formulare-ke-stazeni. V případě zájmu si lze vyzvednout tištěný formulář čestného prohlášení v ředitelně ZŠ Želiv. Tento vyplněný formulář je povinný a bez vyplněného formuláře nebude žák do školy vpuštěn !!!

V případě, že žák spadá do rizikové skupiny podle Ministerstva zdravotnictví, doporučujeme rodičům pečlivě zvážit jeho případné zapojení do těchto konzultací.

I nadále bude probíhat distanční forma výuky.

Organizační a bezpečnostní pravidla:

•       Každý žák musí mít s sebou 2 roušky (na každý blok výuky jednu) a plastovou uzavíratelnou krabičku na odkládání použité roušky. Škola žákům roušky nezajišťuje. Roušky je povinné nosit ve společných prostorách školy (záchody, chodby). O povinnosti použití roušek v lavicích (zajištěn rozestup 1,5 metru) rozhodne daný vyučující.

•       V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud je zachován rozestup 2 metry (nejméně 1,5 metru). Pokud dochází k bližšímu kontaktu (např. při skupinové práci), musí se roušky nosit i ve třídě.

•        Žáci nebudou moci využívat prostory šaten, proto je potřeba, aby si s sebou přinesli i přezuvky.

•        Žáci se ráno shromáždí před budovou školy na svých stanovištích (viz přiložená mapka) v rouškách a budou zachovávat rozestupy minimálně 2 metry. Od 7:40 hod. si žáky jednotlivých tříd v časovém rozestupu několika minut postupně vyzvedne dotyčný učitel a převede je do třídy, která bude upravena, aby rozestupy mezi žáky byly minimálně 1,5 metru. Před vstupem do školy je povinnost žáků dezinfikovat si ruce (u vchodu je instalován stojan s dezinfekcí).

•        Konzultací se účastní pouze zdravý žák bez teploty a výrazných příznaků onemocnění (rýma, kašel,…). V případě žákova nevyhovujícího zdravotního stavu si ho na vyzvání neprodleně vyzvedne zákonný zástupce. Případnou absenci žáka je nutné předem omluvit u daného vyučujícího.

•        Žáci se před začátkem prezenční výuky a po jejím skončení neshlukují v prostorách školy, školním areálu, ani před školou. Po skončení výuky je povinnost žáka neprodleně opustit budovu a následně areál školy.

•        Školní jídelna je v provozu a lze žákům zajistit oběd ve dnech, kdy budou probíhat konzultace. Žáci, kteří se přihlásí na oběd, dochází do školní jídelny v jim vymezeném čase za doprovodu určeného pedagogického pracovníka školy. Ve školní jídelně žáci dodržují bezpečnostní a hygienická pravidla. Z provozních důvodů (problematika naplnění spotřebního koše) bude platit, že pokud se žák přihlásí ke školnímu stravování, nebude moci v průběhu docházky obědy odhlašovat (odhlášení bude možné pouze z důvodu nemoci).

•        Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla; jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka ze skupiny.

•        Žáci se o přestávce mezi výukovými bloky zdržují pouze v určené třídě nebo na školním pozemku vždy pod dozorem pedagoga. Nevytvářejí skupinky a nosí roušky. Žáci si po každém vzdělávacím bloku vydezinfikují nebo umyjí ruce ve své třídě.

•       V případě, že se u některého z žáků či osob, s nimiž běžně přichází do styku, projeví příznaky nákazy COVID 19, mají rodiče povinnost neprodleně informovat vedení školy.